- Laadregelaars zonnepaneel
- Zonnepaneel Accessoires
- Zekeringen & Zekeringhouders
- stroom kabels
- Kabeldoorvoeren
- Acculaders
- Verdeelrails
- Hydrogeneratoren
- Accumonitors
- Lithium Plug & Play serie
- Lithium DRIVE serie
- Accu-accessoires
- 12 Volt Stopcontacten
- Schakelpanelen
- Walstroom
- LED Kajuitverlichting
- LED Navigatieverlichting
- Terug |
- Stroom aan boord
- Zonnepanelen
Sunbeamsystem Tough Fold 62 Watt
279,-
Nog 4 op voorraad (kan nabesteld worden)

Laat je adviseren in onze showroom in Zaandam!
Klik hier om een afspraak te maken
Productinformatie
De nieuwe Tough Fold serie is het antwoord van Sunbeamsystem op de grote vraag naar draagbare en uitklapbare zonnepanelen. Is permanente installatie geen optie bij jullie aan boord of lijkt een wegneembaar paneel je handiger? Dan zijn deze panelen de meest duurzame en draagbare panelen beschikbaar. Opgevouwen is dit 62 Watt paneel opmerkelijk klein dankzij de platte junction box en het eendelige ontwerp. Om een idee te geven: dit paneel heeft opgevouwen slechts de afmetingen van een dichtgeklapte ultradunne 17 inch laptop! Ook uitgevouwen zijn de afmetingen nog steeds minimaal door de hoge efficiëntie van de Sunpower zonnecellen. Daarmee is dit paneel krachtig genoeg om 50% van het verbruik van een gemiddelde 12 volt compressor koelkast bij te houden. Meestal de grootste verbruiker aan boord. Als onderdeel van de Tough familie van Sunbeamsystem heeft het paneel dezelfde stevige celbescherming. De gelamineerde buitenkant, gecombineerd met de zachte randen en stijve kern, bieden een uitzonderlijk en functioneel zonnepaneel. Omdat het geheel gelamineerd is, is het paneel volledig waterdicht en heeft een zeer lange levensduur. De gebruiksvriendelijke sluiting van de MC4 stekkers maakt het af- en aankoppelen makkelijk. Gekoppeld zijn de stekkers altijd waterdicht. Dit paneel is heel eenvoudig te combineren met de Mini-R laadregelaar. Scroll naar beneden voor een handig overzicht wat je aan accessoires nodig hebt om dit Fold paneel aan te sluiten
Alternatieve producten
Meer informatie
Let op!
Het Fold paneel is niet geschikt om verder dan 180 graden open te buigen (andersom op te vouwen), los aan railingen op te hangen of op bimini’s te leggen (vanwege repetitieve beweging door de wind).
Checklist extra accessoires
Wat heb je naast het Fold paneel verder nodig? Hieronder vind je een handige checklist:
- Verlengkabels: het paneel is voorzien van 2 korte kabels met aan het uiteinde elk een stekker. De ene kabel op het paneel is de plus en de andere kabel de min. Hier klik je heel eenvoudig kant en klare verlengkabels op om zo genoeg lengte te hebben om bij de laadregelaar te komen. Klik hier om de kant en klare kabels mee te bestellen.
- Laadregelaar: De laadregelaar doet eigenlijk hetzelfde als je walstroomlader en is altijd nodig tussen je paneel en accubank. Voor een makkelijke snel te koppelen opstelling heeft Sunbeamsystem speciaal de Mini-R laadregelaar ontwikkeld. Deze superkleine laadregelaar wordt geleverd met een sigarettenplug. Daarmee klik je de laadregelaar zo in een 12 volt stopcontact en hoef je verder geen aanpassingen te doen. Lees hier meer over de Mini-R Laadregelaar. Koppel je twee 62 watt panelen dan is het totale piekwattage 124 watt en is de Mini-R niet kracht genoeg. In dat geval heb je een grotere 10 Ampere laadregelaar nodig. In de categorie laadregelaars heb je keuze uit verschillende merken laadregelaars. We adviseren dan de laadregelaar van EP Solar of de Moonray MPPT van Sunbeam te kiezen.
- MC4 afdekdopjes: koppel je het Fold paneel los van de kabels dan blijven de MC4 stekkers die richting laadregelaar gaan onbeschermd achter. Met deze handige MC4 afdekdopjes voorkom je dat er vocht of vuil bij komt. Ze zijn ook erg handig om de stekkers op het Fold paneel te beschermen als je het paneel weglegt.
- T- stukken: wil je meerdere panelen koppelen? Met deze T-stukken klik je eenvoudig twee Fold panelen aan elkaar en weet je zeker dat alles waterdicht is. Let er wel op dat je straks ook een laadregelaar kiest die krachtig genoeg is voor de totale capaciteit van panelen (zie hierboven onder ‘laadregelaar’).
Vragen? Schroom niet contact met ons op te nemen!
Productvideo
Specificaties 62 Watt Tough Fold
Art # | TZ85x42 | |
Product | Tough Fold 62W | |
Pmax | Watt | 62.0 |
Shadow Optimized | Nee | |
Lengte | cm | 85 |
Breedte | cm | 42 |
Opgevouwen | cm | 42 x 28,5 |
Sunpower cel | Sunpower (>22.5%) | |
Max Systeem Voltage | (incl. by-pass diode) | 30V |
Vmp | Volt | 20.88 |
Imp | Ampére | 2.99 |
Voc | Volt | 24.48 |
Isc | Ampére | 3.16 |
Vermogenstolerantie | +/- 3% | |
Kabelaansluiting | Junction Box (MC4) | |
Lengte Kabel | m | 0,15 |
Gewicht | kg, exc. kabels | 1,1 |
Schroefogen | 4 x 9mm | |
3M Plaklaag | Nee | |
UPC | 663185776964 |
Toelichting
- Pmax geeft het maximaal haalbare vermogen van het paneel aan.
- Voc (Voltage open circuit) staat voor het maximale voltage dat het paneel kan bereiken als er niets aan belasting op wordt aangesloten.
- Isc (Ampere short circuit) is de maximale stroom die bereikt kan worden als het paneel kortgesloten wordt.
- Vmp (Voltage maximum power) is het voltage wat het paneel kan bereiken onder ideale omstandigheden.
- Imp (Ampere maximum power) is de maximale stroom die het paneel kan bereiken onder ideale omstandigheden
Video
https://www.facebook.com/sailspecials/videos/2811567755589824/
Reviews voor Sunbeamsystem Tough Fold 62 Watt
Vaak meebesteld
Merk
